Zakres usług

dentysta toruń
DLA NAS LECZENIE JEST SZTUKĄ. Klinika Medyczna ArtMedica to profesjonalne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji, implantologii i chirurgii stomatologicznej a także pełen zakres porad w dziedzinie psychologii i psychiatrii.
Stomatologia dziecięca

Zdrowie Twojego dziecka jest dla nas najważniejsze.

Pierwsza wizyta Dziecka u dentysty może mieć ogromny wpływ na stan jego zębów i poziom higieny w przyszłości. Dlatego tak ważne jest aby młody Pacjent trafił do lekarza który będzie miał odpowiednie podejście do leczenia dzieci. Stomatolog dziecięcy musi być nie tylko doskonałym dentystą, ale i osobą, której Dziecko zaufa. Tacy bez wątpienia są nasi specjaliści, którzy potrafią znaleźć wspólny język z Maluchem i przekonać go, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być prawdziwą przygodą.

Odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona pierwsza wizyta dziecka może sprawić, że z chęcią będzie przychodzić na kolejne a codzienna higiena jamy ustnej stanie się jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dnia. Na wizytach adaptacyjnych Mały Pacjent poznaje narzędzia, obsługę fotela dentystycznego, ma możliwość obejrzenia swoich ząbków na ekranie monitora dzięki kamerze wewnątrzustnej, a także uczy się jak prawidłowo myć ząbki.

Jeżeli zajdzie konieczność uzupełnienia ubytków w zębie mlecznym, nasz młody Pacjent ma możliwość czynnego udziału w leczeniu swojego zęba poprzez wybór z całej gamy kolorów wypełnienia oferowanego przez Twinky Star.

W poczekalni przygotowaliśmy przestrzeń z myślą o naszych Małych Pacjentach. Kącik z zabawkami, kredkami i malowankami umili czas oczekiwania na wizytę.wstawianie zębów toruń

Zakres usług świadczonych w ramach stomatologii dziecięcej:

 • Wizyta adaptacyjna dla dzieci
 • Fluoryzacja
 • Lakowanie zębów
 • Lakierowanie zębów
 • Wypełnienia tymczasowe u dzieci
 • Wypełnienia w zębach mlecznych – Twinky Star
 • Leczenie amputacyjne w zębie mlecznym
 • Bezbolesne usuwanie zębów mlecznych
 • Leczenie urazów zębów
Stomatologia zachowawcza

Najczęściej występującym problemem, z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza dentysty, jest próchnica zębów. Do jej powstawania przyczyniają się 4 występujące jednocześnie czynniki: bakterie, cukry, podatność zębów, czas. Zniszczona próchnicą tkanka zęba nie regeneruje się. Można jednak zatrzymać postępowanie choroby poprzez usunięcie chorobowo zmienionej tkanki i wypełnienie ubytku. Odpowiednio wczesna interwencja pozwala na zachowanie tkanek zęba bez konieczności wykonywania leczenia kanałowego, chirurgicznego, implantologicznego protetycznego czy ortodontycznego.

Nasi lekarze dbają, aby leczenie było bezbolesne i odbywało się w przyjaznej atmosferze. Do wypełnień stosujemy najlepszy na rynku materiał kompozytowy dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Paleta kolorów sprawi że dobierzemy idealnie kolor i jego odcień tak by wypełnienie było niewidoczne na tle innych zębów. Nasi lekarze zadbają o to by kształt zęba był odbudowany w sposób naturalny i prawidłowo zaguzkowany dbając o pełną funkcjonalność zęba.W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:
 • wypełnienia stałe światłoutwardzalne
 • wypełnienia stałe chemoutwardzalne
 • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego
 • wypełnienia czasowe
 • inlay
 • onlay
 • odbudowę korony zęba kompozytem
 • leczenie nadwrażliwości zębów
 • leczenie kieszeni dziąsłowych
 • szynowanie rozchwianych zębów


W celu wczesnego wykrycia próchnicy rekomendujemy u dorosłych wizyty u dentysty nie rzadziej niż co 6 miesięcy w przypadku dzieci co 3 miesiące.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe jest nierzadko ostatecznym sposobem na uratowanie przed usunięciem zniszczonego próchnicą zęba. Do leczenia kwalifikuje się m.in. zęby ze stanem zapalnym lub martwicą miazgi. Stany te mogą objawiać się silnym i narastającym bólem zęba oraz jego okolicy. Szybkie i profesjonalne leczenie endodontyczne pozwala wyeliminować dolegliwości i ocalić własny ząb. Leczenie kanałowe wymaga od lekarza umiejętności, doświadczenia, wiedzy i precyzji.

W naszym gabinecie stosujemy najnowszej generacji sprzęt i techniki, aby każdy etap leczenia odbył się na najwyższym poziomie i według obowiązujących protokołów światowych organizacji endodontycznych.

Zawsze wykonujemy trzy zdjęcia podczas leczenia endodontycznego. Pierwsze przed rozpoczęciem leczenia , dla zobrazowania rozległości leczenia, zlokalizowania kanałów I ewentualnych przeszkód. Drugie w trakcie leczenia dla sprawdzenia czy wszystkie kanały zostały prawidłowo przeleczone. Ostatnie aby potwierdzić , że leczenie zostało prawidłowo wykonane a wszystkie kanały wypełnione w całości.W naszej Klinice wykonujemy pełen zakres zabiegów endodontycznych:
 • pierwotne leczenie kanałowe,
 • rewizja leczenia kanałowego (ponowne leczenie kanałowe),
 • usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych z kanału zębowego,
 • usuwanie cementu z kanału zębowego,
 • usuwanie złamanych narzędzi z kanału zębowego,
 • leczymy zwapniałe kanały, zakrzywione kanały,
 • wyszukujemy dodatkowe kanały,
 • leczymy perforacje (uszkodzenia) w kanale.
Stomatologia estetyczna / protetyka
Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd twarzy ma kluczowe znaczenie dla naszych kontaktów osobistych lub zawodowych. Dzięki wysokim standardom, jakie osiąga oferowana przez naszą klinikę stomatologia estetyczna, umożliwimy Państwu przywrócenie pięknego, szczerego uśmiechu. W ArtMedica korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, gwarantujących nie tylko piękno, lecz również wytrzymałość, komfort i wygodę.


Stomatologia estetyczna jest jedną z dynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Ważną funkcją, jaką pełni, jest też poprawa wyglądu zębów. Niepełne uzębienie niesie bowiem negatywne skutki nie tylko dla zdrowia, ale też codziennego funkcjonowania oraz samopoczucia. Na skutek utraty zębów na twarzy tworzą się zmarszczki, rysy stają się mniej regularne, przeistacza się również profil, nabierając kształtu typowego dla podeszłego wieku. Dzięki naszym specjalistom mogą Państwo zastąpić nawet bardzo znaczne braki w uzębieniu przy zastosowaniu nowoczesnych technologii pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

Nowoczesna protetyka wymaga spojrzenia na pacjenta i stan jego uzębienia w szerokim zakresie, który obejmuje prawie wszystkie dziedziny stomatologii. Często pacjent, który zgłasza się do dentysty celem leczenia protetycznego wymaga wykonania zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii, ortodoncji czy implantologii. Tak więc protetyka jest ukoronowaniem procesu leczenia z zakresu stomatologii ogólnej i chirurgii stomatologicznej. Przywrócenie pełnych funkcji żucia realizowane jest na dwa sposoby: przez rekonstrukcję i odbudowę zniszczonych zębów, a w przypadku utraty zębów naturalnych, przez tworzenie uzupełnień protetycznych (pojedynczych, częściowych lub całkowitych).

Wszystko po to, by przeprowadzone leczenie protetyczne w pełni sprostało oczekiwaniom Pacjenta i przywróciło mu piękny uśmiech. W trakcie pierwszej wizyty nasz lekarz dokonuje wywiadu ogólnego i specjalistycznego. Mają one na celu uzyskanie informacji na temat schorzeń ogólnych, które mogą wpłynąć na planowane leczenie. Ponadto poznamy przyczyny utraty zębów, nawyki higieniczne pacjenta oraz jego oczekiwania. Kolejny etap procesu diagnostycznego stanowi badanie kliniczne. Pozwala ono ocenić stan uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej.

Oszacowany zostanie również zgryz i braki zębowe. Konieczne będzie również dodatkowe zdjęcie rentgenowskie, zwykle pantomograficzne a także metodą tomografii komputerowej. W trakcie pierwszej wizyty w ArtMedica, często pobieramy od Państwa również wyciski, z których przygotujemy modele diagnostyczne. Mając możliwość pracy w zespole Lekarz – Technik dentystyczny z Pacjentem, jesteśmy w stanie zaplanować przewidywalne, w pełni akceptowane przez Państwa efekty jeszcze przed zabiegiem szlifowania zębów. Z planem tym pacjent zostanie zapoznany podczas drugiej wizyty. Przedstawione zostaną mu również możliwe rozwiązania, by mógł zdać sobie sprawę z ich zalet i wad, wskazań i ewentualnych przeciwwskazań.

Naszym zadaniem jest przedstawić Pacjentowi jak najlepsze rozwiązanie leczenia protetycznego dostosowane do jego potrzeb. Decyzja o wyborze ostatecznej metody leczenia zawsze jest podejmowana wspólnie z Pacjentem.


W zakresie leczenia protetycznego ( estetycznego) proponujemy Państwu następujące rozwiązania:
 • Protezy ruchome (protezy osiadające, szkieletowe)
 • Uzupełnienia stałe (korony porcelanowe na metalu, korony pełnoceramiczne, mosty)
 • Pełen zakres odbudów na implantach
 • Licówki pełnoceramiczne
 • Wkłady koronowo-korzeniowe (metalowe, złote)
 • Uzupełnienia typu inlay, onlay
 • Wybielanie - w gabinecie w systemie BEYOND lub nakładkowe
Aby przekonać się o skuteczności tak zintegrowanego leczenia, zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy.
Chirurgia stomatologiczna
Wbrew powszechnym, powielanym stereotypom, chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów. W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną i kości szczękowe, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii.


Wykorzystując najnowsze technologie oraz postęp w tej dziedzinie stomatologii, możemy zaproponować Państwu szereg zabiegów:
 • Usuwanie zębów, pozostawionych korzeni " ósemek"oraz zębów zatrzymanych bądź dodatkowych
 • Zabiegi mikrochirurgii endodontycznej to jest resekcje wierzchołków korzeni zębów zarówno przednich jak i tylnich ( czwórki, piątki, szóstki i siódemki ) z opracowaniem wstecznym kanałów i wypełnianiem oraz wprowadzaniem do ubytku preparatu kościozastępczego, w celu przyspieszenia jego gojenia ( augmentacja ubytków kostnych)
 • Diagnostyka i leczenie chirurgiczne torbieli wraz z wypełnianiem ubytków po usunięciu torbieli preparatami kościozastępczymi
 • Diagnostyka i leczenie łagodnych nowotworów zębopochodnych i guzów nowotworopodobnych kości szczękowych.

  Współpracujemy w tym zakresie z Katedrą Patomorfologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Placówka ta zatrudnia ekspertów w dziedzinie diagnostyki guzów kości szczękowych. Guzy kości szczękowych są niezwykle rzadkie i przez to bardzo trudne do zdiagnozowania. Właściwe rozpoznanie pozwala na zaplanowanie efektywnego leczenia chirurgicznego czyli optymalnej radykalności zabiegu z uwzględnieniem maksymalnego oszczędzania zdrowej tkanki
 • Diagnostyka i leczenie łagodnych guzów tkanek miękkich jamy ustnej oraz zmian przednowotworowych błony śluzowej.
 • Leczenie urazów zębów i kości szczękowych. Zakres obejmuje zarówno pomoc doraźną jak i leczenie docelowe.
 • Zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej przygotowywujące kość do założenia implantów zębowych. Są to: poszerzanie kości, odbudowy w wymiarze pionowym lub poziomym, zabiegi "sinuslift" czyli wyworzenia kości w odcinku bocznym szczęki pod zatoką szczękową bez jej naruszania.
 • Odbudowy kości wykonujemy z użyciem kości autogennej (pobranej od pacjenta podczas zabiegu), heterogennej (specjalnie przygotowana kość ludzka z banku tkanek) lub ksenogennej (biomateriały odzwierzęce lub syntetyzowane chemicznie)
 • Diagnostyka i leczenie chirurgiczne chorób przyzębia


Dzięki klinice ArtMedica profesjonalna chirurgia stomatologiczna nie stanowi już żadnego problemu. W naszym gabinecie zabiegowym proponujemy Państwu całościową i wykwalifikowaną opiekę chirurgiczną. Zabiegi tego typu często postrzegane są jako nieprzyjemne oraz bolesne, jednak dr Damian Dudek – specjalista chirurgii stomatologicznej stara się, aby były one wykonywane możliwie szybko i bezboleśnie. Umożliwia to profesjonalny i nowoczesny sprzęt, którym klinika ArtMedica dysponuje, wysokiej klasy środki znieczulające oraz doskonałe kwalifikacje i umiejętności naszych specjalistów.

Wszystkie proponowane zabiegi chirurgiczne wymagają indywidualnego podejścia do Pacjenta, dokładnej diagnozy i starannego wykonania. Czasami konieczne bywa wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, radiologicznych, konsultacje z innymi specjalistami, tak aby lekarz mógł dobra najbardziej celową i skuteczna, a przy tym obarczona jak najmniejszym ryzykiem niepowodzenia metodę leczenia.

W zależności od przypadku pacjenta istnieje możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt anestezjologiczny, niezbędny do tego typu procedur, gwarantujący bezpieczeństwo przeprowadzanej narkozy.


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE W ARTMEDICA

Do wszystkich procedur chirurgicznych zalecamy użycie osocza bogatopłytkowego. Są to formy osocza , które uzyskuje się przed zabiegiem po pobraniu od pacjenta 10 ml krwi z żyły łokciowej, jak w standardowym badaniu krwi w laboratorium. Osocze bogatopłytkowe zawiera bardzo dużą ilość min. komórek macierzystych, które przyspieszają gojenie ran, przebudowę kości na bazie biomateriałów i zabezpieczają rany przed zakażeniami.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystujemy w chirurgii stomatologicznej, implantologii i medycynie estetycznej. Osocze i masa bogatopłytkowa są najbezpieczniejszym ,autogennym biomateriałem, którego pozyskanie z organizmu jest dodatkowo relatywnie tanie.
Implantologia
Dzięki nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się dziedzinie stomatologii, jaką jest implantologia, coraz więcej osób zyskuje możliwość uzupełniania swoich braków zębowych i cieszenia się z codziennego komfortu, jaki dają "trzecie zęby" umocowane właśnie na implantach dentystycznych.


Standardowy implant to mała tytanowa śrubka, umieszczana w kości szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba lub zębów. Aby umieścić ją prawidłowo w kości, potrzebna jest odpowiednia jej ilość i jakość, ponieważ "typowe implanty" posiadają pewną określoną średnicę i długość.


Gdy brakuje jednego zęba.

W momencie, gdy brakuje jednego zęba tradycyjnym rozwiązaniem jest most a co za tym idzie szlifowanie zdrowych zębów które są obok. Lepszym rozwiązaniem jest zastąpienie tego konkretnego zęba jednym implantem i odbudowaną na nim koroną. Nowy ząb wygląda bardzo estetycznie i jest nie do odróżnienia od zębów własnych.


Gdy brakuje więcej zębów.

W przypadku kilku zębów lub całkowitego bezzębia klasycznym rozwiązaniem są protezy. Kiedy z upływem lat stracili Państwo kilka lub wszystkie zęby implanty najlepiej przywrócą uśmiech i swobodę jedzenia, mówienia oraz uwolnią na zawsze od niekomfortowej, ruchomej, krępującej i często wymagającej ciągłego „podklejania” protezy. To dzięki implantom proteza jest unieruchamiania w bezzębnej szczęce lub żuchwie za pomocą specjalnych zaczepów.


Gdy brakuje kości

Co jednak w sytuacji, gdy dowiadujemy się, że "nasza kość jest za cienka, za niska lub niedostatecznie dobra"? Warto zaznaczyć, że kości szczęki i żuchwy to jedyne kości w organizmie człowieka, które zawierają w sobie odmienną tkankę czyli zęby. Kości te po utracie zębów i w ciągu całego życia ulegają największym przemianom, w tym zanikają we wszystkich wymiarach. Ponadto bardzo popularne w naszym kraju i tanie ruchome protezy dodatkowo nasilają procesy zaniku kości szczęk poprzez systematyczny ucisk błony śluzowej, na której się opierają i wywoływanie mikroniedokrwienia tych obszarów kości.

Kość, która nie jest w powszechnej ocenie dobra jakościowo może dotyczyć przewlekłych chorób tej tkanki, jak zapalenia, zespoły genetyczne, nowotwory i choroby autoimmunologiczne oraz metaboliczne. Jednakże przy ich kontrolowanym i stabilnym przebiegu wprowadzenie implantów do kości jest możliwe. Na przykład ustabilizowana cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do implantacji.

Oprócz standardowych wszczepów posiadamy w swojej ofercie systemy implantów opracowane specjalnie pod niewystarczającą ilość oraz jakość kości, czyli do "trudnych warunków". Tak więc można wprowadzić implanty do zarówno zbyt niskiej jak i zbyt wąskiej kości. Sytuacja ta dotyczny w szczególności osób bezzębnych lub ze znacznymi brakami zębowymi, użytkujących ruchome częściowe bądź całkowite protezy zębowe.

Oczywiście występują sytuacje, w których konieczne staje się wykonanie zabiegu rekonstrukcyjnego przed założeniem implantów, jednakże dzięki znacznemu udokumentowanemu doświadczeniu jakie posiadamy w przeprowadzaniu takich operacji możemy je wykonywać z dużą przewidywalnością.

Warto dodać, że własny ząb jest najlepszą alternatywą i należy o niego walczyć za wszelką cenę. Ale jeżeli nie ma już opcji zachowania zęba to można go zamienić na tytanowy wszep, który bardzo często można wprowadzić do zębodołu bezpośrednio po usunięciu zęba. Istnieją też rozwiazania, kiedy nie trzeba wszczepiać tylu implantów, ile brakuje zębów. Cały łuk zębowy można odbudować na 4 lub 6 implantach przy zastosowaniu specjalnych kostrukcji. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza przy całkowitym bezzębiu.
Higienizacja jamy ustnej
Zachowanie zdrowych i pięknych zębów przez całe życie jest pragnieniem nas wszystkich. Wiemy, że stan zdrowotny jamy ustnej przekłada się na jakość życia, wygląd estetyczny, a ten z kolei determinuje samopoczucie i uznanie środowiska.


Stąd tak ważna profilaktyka a co za nią idzie higienizacja jamy ustnej.

Profilaktyka domowa stosowana przez każdego z nas, to odpowiednie szczotkowanie zębów pastami z fluorem oraz troska o prawidłowy dobór pokarmów, niesprzyjających rozwojowi próchnicy. Jednak jak się okazuje to nie wystarcza. Konieczna staje się profilaktyka profesjonalna. W naszej Klinice w tym ważnym zadaniu lekarzom pomagają wykwalifikowane higienistki stomatologiczne, które z wielkim zaangażowaniem i zgodnie ze swoimi kwalifikacjami wykonują zabiegi higienizacyjne.


Wykonywane w ArtMedica kompleksowe programy profilaktyczne z zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych metod obejmują:
 • Okresowy przegląd stomatologiczny
 • Instruktaż higieny jamy ustnej obejmujący wybór odpowiedniej szczoteczki, preparatów, nici dentystycznych, różnego rodzaju szczoteczek międzyzębowych oraz metod szczotkowania zębów
 • Ocenę ilości płytki nazębnej
 • Ocenę krwawienia z dziąseł
 • Fluoryzacja ( remineralizacja ) zębów
 • Lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych oraz otworów ślepych siekaczy
 • Lakierowanie powierzchni zębów
 • Usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków ( scaling )
 • Usuwanie osadu nazębnego ( piaskowanie zębów )
 • Polerowanie powierzchni zębów wraz z usuwaniem różnego rodzaju nawisów i miejsc retencyjnych dla bakterii
 • Usuwanie nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębów przy pomocy odpowiednich preparatów.


Dla powodzenia i sensu działania profilaktyki zdrowia jamy ustnej, niezwykle ważne jest to, aby wykryć jak najwcześniej objawy choroby oraz zatrzymać je i nie dopuścić do jej ewentualnego rozwoju. Możliwe to będzie dzięki regularnym wizytom w Klinice Medycznej ArtMedica. Z doświadczenia wiemy, że u pacjentów, którzy już przebyli leczenie, możemy zapewnić profilaktykę mającą na celu zmniejszenie do minimum skutków choroby i następstw jej leczenia.
Znieczulenie ogólne - narkoza

W ArtMedica specjalizujemy się w leczeniu zębów w znieczuleniu ogólnym czyli tak zwanej narkozie. Wizyty u dentysty budzą wiele obaw, nawet u dorosłych pacjentów. Dlatego każdy, kto zdecyduje się na leczenie w naszej klinice, ma możliwość poddania się znieczuleniu ogólnemu, które wykonuje doświadczony anestezjolog.

Znieczulenie ogólne to czasowe stłumienie aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Po podaniu środka znieczulającego pacjent usypia i nie jest narażony na nieprzyjemności związane z zabiegiem, nie odczuwa bólu a stres zostaje zredukowany do minimum. Znieczulenie ogólne stosuje się najczęściej w przypadku, kiedy planowany zabieg jest bardzo trudny do znieczulenia miejscowego. Kolejnym wskazaniem do podania narkozy jest silny stres u pacjenta, który uniemożliwia wykonanie najprostszego zabiegu. Bardzo często metoda znieczulenia ogólnego jest polecana także podczas zabiegów wykonywanych u dzieci i osób niepełnosprawnych.

Pacjent podczas takiego znieczulenia – które może trwać jednorazowo nawet do 6 godzin – poddawany jest kompleksowemu leczeniu obejmującemu nie tylko leczenie chirurgiczne czy implantologiczne, ale również leczenie zachowawcze, endodontyczne czy protetyczne.

Kalkulacja kosztów leczenia jest sporządzana indywidualnie, w oparciu o konkretną sytuację i pacjenta. Wiele zależy od zakresu prac stomatologicznych, jakie należy przeprowadzić. Liczba i rodzaj ubytków wpływają zaś na ilość i rodzaj użytych materiałów stomatologicznych, a także na czas trwania samego zabiegu – który z kolei determinuje czas pracy zespołów lekarskich i ilość leków anestezjologicznych. Przed przystąpieniem do właściwego leczenia, z pacjentem lub jego prawnym opiekunem w przypadku dzieci lub osób, z którymi jest utrudniony kontakt, rozmawia anestezjolog, który kwalifikuje do zabiegu. Lekarz szczegółowo pyta o schorzenia, poznaje historię chorób oraz występowanie innych przypadłości, które mogą być ewentualnym przeciwwskazaniem – np. stwierdzone w wyniku testów uczulenia.

Podczas znieczulenia nad naszymi pacjentami czuwa wykwalifikowany i doświadczony zespół anestezjologiczny, do którego dyspozycji pozostaje specjalnie w tym celu przygotowana sala operacyjna.

Po zakończeniu zabiegu, pacjent musi pozostać pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanych środków w specjalnie przeznaczonym do tego celu pokoju wypoczynku. W zależności od organizmu i indywidualnych predyspozycji wybudzanie może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Pacjent już 2 godziny po zabiegu odzyskuje pełną sprawność a przez 24h po zabiegu jest pod pełną kontrolą naszych specjalistów.

Dentysta toruń, Dentysta Toruń
< href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="dentysta toruń" rel="nofollow">dentysta toruń, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="korony na zębach toruń" rel="nofollow">korony na zębach toruń, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="leczenie kanałowe zębów toruń" rel="nofollow">leczenie kanałowe zębów toruń, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="leczenie zębów dzieci autystycznych w narkozie" rel="nofollow">leczenie zębów dzieci autystycznych w narkozie, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="leczenie zębów dzieci niepełnosprawnych w narkozie" rel="nofollow">leczenie zębów dzieci niepełnosprawnych w narkozie, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="leczenie zębów dzieci z zespołem downa w narkozie" rel="nofollow">leczenie zębów dzieci z zespołem downa w narkozie, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="leczenie zębów osób niepełnosprawnych w narkozie" rel="nofollow">leczenie zębów osób niepełnosprawnych w narkozie, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="leczenie zębów w narkozie" rel="nofollow">leczenie zębów w narkozie, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="stomatolog toruń" rel="nofollow">stomatolog toruń < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="tk zębów toruń" rel="nofollow">tk zębów toruń, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="wybielanie zębów toruń" rel="nofollow">wybielanie zębów toruń, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="dentysta bydgoszcz" rel="nofollow">dentysta bydgoszcz, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="implanty bydgoszcz" rel="nofollow">implanty bydgoszcz, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="implanty toruń" rel="nofollow">implanty toruń < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="implanty zębów" rel="nofollow">implanty zębów, < href="http://www.artmedica-torun.pl/zakres-uslug/" title="stomatolog bydgoszcz" rel="nofollow">stomatolog bydgoszcz