Niezbędna w procesie leczenia

dentysta toruń
DLA NAS LECZENIE JEST SZTUKĄ. Klinika Medyczna ArtMedica to profesjonalne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji, implantologii i chirurgii stomatologicznej a także pełen zakres porad w dziedzinie psychologii i psychiatrii.

Nowoczesna stomatologia nie istniałaby bez właściwej i pełnej diagnostyki. Ocena stanu zdrowia pacjenta a co za tym idzie właściwe leczenie jest możliwe dopiero po połączeniu wiedzy naszych lekarzy z pełnym obrazowaniem rentgenowskim.

Nasza pracownia rentgenowska wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny firmy VATECH

Pantomograf CBCT PAX – I3D SMART to jedyny na rynku system pozwalający jednym skanem wykonać badanie 2D – pantomograficzne oraz 3D – tomograficzne, przy zachowaniu ultra niskiej dawki promieniowania na pacjenta.

System ten wykorzystując wielokrotną rekonstrukcję obrazu 3D pozwala na zmniejszenie artefaktów a dzięki temu rośnie czytelność i rozdzielczość obrazu. Badanie pacjenta trwa krócej a obraz, który otrzymuje lekarz jest wyraźniejszy i dokładniejszy. Wykorzystywane jest to przede wszystkim w implantologii, chirurgii tomatologicznej oraz w trakcie leczenia kanałowego zębów. Dodatkowo, w trakcie kontrolnego badania pantomograficznego, lekarz jest w stanie wykryć nieprawidłowości we wczesnym ich stadium, co nie jest możliwe zwykłym pantomografem.

Pantomograf CBCT PAX – I3D SMART wyposażony jest także w cefalostat wykorzystywany do zdjęć cefalometrycznych. Ich wykonanie jest niezbędnym elementem leczenia ortodontycznego zarówno u dzieci jak i młodzieży i dorosły

Aparat do zdjęć wewnątrzustnych EZ RAY PREMIUM to jedno z najnowszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Połączenie testowanych od wielu lat rozwiązań i nowych technologii dało rezultat w postaci znacznego zmniejszenia dawki promieniowania dla pacjenta oraz zwiększenia poczucia komfortu podczas wykonywania zdjęć punktowych pojedynczych zębów głównie w trakcie leczenia kanałowego.